Ob dnevu Zemlje smo učenci 1.a prvič odprli vrata nastajajoče učilnice na prostem v bližini naše šole. Na njenih tleh smo poiskali primeren prostor ter posadili majhno drevesce – naš hrast – ki smo ga jeseni vzgojili iz želoda. Takrat smo namreč v gredico pred učilnico zakopali nekaj želodov in eden od njih nas je prijeno presenetil. Učenci so s skupnimi močmi v gozdna tla izkopali jamo ter vanjo presadili drevesce. Zanj bomo skrbeli, v upanju, da bo čez mnogo let postalo mogočno drevo.

Prvošolci so se nato spremenili v detektive in policiste ter očistili okolico naše šole; eden v paru je bil detektiv – ta je smeti iskal. Drugi pa je bil policist in jih je pobral. Tako smo s skupnimi močmi poskrbeli za svojo okolico.

Zapisala Maja Mattiazzi