Teden otroka smo začeli s pohodom do Vogrščka. Podali smo se po sprehajalnih poteh mimo naših lepih vinogradov in skozi čudovit gozd. Pred nami se je odprlo jezero Vogršček. “Saj je veliko kot morje!” je vzkliknilo kar nekaj otrok. Lepo je bilo pomalicati sredi gozda nad vodo, še lepše pa stikati za kostanji in želodi. Našli smo tudi žabico, zagledali močerada, videli različne vrste gob, nekateri pa so imeli celo srečo, da so videli ribe skakati iz vode.

Vsi pohodniki, od prvošolcev do četrtošolcev, si zaslužijo pohvale, saj so dobre volje in uspešno prehodili prav dolgo pot. Ni treba veliko, da si polepšamo oblačen dan: športni copati, prijetna družba, vesela Kekčeva pesem pa hajd v naravo! Vse to otrokom omogoča srečno in izpopolnjujoče otroštvo, o čemer govori tudi letošnja tema tedna otroka.

Zapisala: Klara Milanič